Моя Obyava

Актуальные обьявления

Ефективний ремонт асфальтованих доріг: сучасні пропозиції та їх особливості
Разное

Ефективний ремонт асфальтованих доріг: сучасні пропозиції та їх особливості

Постійний розвиток та технічне удосконалення різних галузей життєдіяльності сучасних людей дозволяє пропонувати замовникам потрібний результат за меншу вартість, заощаджуючи зусилля робітників та в максимально стислі терміни. Таким характеристикам відповідає і сучасне асфальтування доріг, де розвивається не лише техніка та її функціонал, а й способи проведення безпосереднього відновлення пошкоджених ділянок.

Основна мета розробки та безпосереднього застосування нових технологічних систем полягає в формуванні якісних комфортних доріг, які б були максимально безпечними, енергоефективнішими та краще спланованими щодо тривалості їх експлуатації, особливо при підвищеному транспортному навантаженні.

Основні сучасні інновації дорожньо-будівельної галузі

Зазвичай, ефективність робіт, пов’язаних з будівництвом та ремонтом дорожнього покриття, стосується удосконалення експлуатаційних характеристик матеріалу, що використовується майстрами, або ж застосування спецтехніки. Проте в сучасних компаніях, які проводять асфальтування Київ та область, можуть застосовуватися додаткові інноваційні підходи.

Виготовлення дорожніх бордюрів з вторинної сировини

Досить цікавим та ефективним напрямком розвитку сучасного асфальтування є можливість створення спеціальних бордюрів для укріплення дорожніх полотен з вторинної сировини. Наприклад, у Великобританії понад сотні кілометрів дорожніх бордюрів та спеціальних дренажних систем для відводу води з покриття виготовлені з перероблених пластикових пляшок. Вперше цю інновацію запустила компанія Durakerb, що вже застосувала в своїй роботі більше 70 мільйонів пластикових пляшок, зробивши при цьому навколишнє середовище чистішим, а дороги – міцнішими і надійнішими.

IoT – інтернет речей

Це стосується формування спеціальних систем, в яких відбувається об’єднання предметів (у випадку асфальтування доріг – спецтехніки) мережею. Ця інновація направлена в першу чергу на полегшення контролю якості кожного з етапів роботи, а також скорочення тривалості виконання самих робіт. Концепція IoT полягає в можливості цифрової передачі та обміну даними між кожним елементом (зокрема, спецтехнікою) в автоматичному режимі.

Застосування системи на практиці дозволяє, наприклад, відстежувати обсяги постачання певних матеріалів – датчики, які встановлюються на борті певної вантажівки, можуть відслідковувати технічні властивості та консистенцію суміші, яку на певному етапі транспортують до місця безпосереднього використання. При цьому також передбачається можливість внесення певних корективів на етапі такого транспортування дорожньо-будівельного матеріалу зі складського приміщення до місця безпосереднього ремонту покриття. Правильне використання таких цифрових можливостей дозволяє ефективніше спланувати всі етапи асфальтування та ремонту дорожнього покриття, оптимізувавши при цьому витрати зусиль, робочої сили, часу та фінансів.

Інновація інтегрованого будівництва дорожніх покриттів

Це стосується спеціальної системи будівництва доріг QSBW 4.0, представленої в Німеччині, яка побудована на поєднанні динамічних змін логістичного характеру, ефективного управління технікою, а також мобільними мережами та аналізу даних великих обсягів. Ця інновація заснована на існуванні постійного потоку інформаційних даних між машинами, а також операторами та відділами планування.

На практиці це виглядає наступним чином: підготовлені файли щодо стану доріг завантажують до бортової комп’ютерної техніки, що встановлена в кабіні машини, а вже сама система, що функціонує на етапі роботи укладальника асфальту (розумна система), самостійно «розуміє», де вона розташована, коли необхідно почати процес укладки асфальту, в якому напрямку рухатися та якої товщини має бути шар матеріалу. Додатковою особливістю системи QSBW 4.0 є можливість автоматично відстежувати стан покриття, який безпосередньо укладається.

Наразі у світі є багато актуальних пропозицій щодо удосконалення сучасного дорожнього покриття, особливо при постійному транспортному навантаженні, які б забезпечили необхідну рівномірність полотна, його цілісність та міцність протягом всього терміну експлуатації.