Наразі на ринку біткоїнів спостерігається досить нестандартна ситуація. Ціна на цю криптовалюту за кілька останніх місяців стрімко піднялася і досягла свого історичного мінімуму. Це викликало фіксацію прибутку з боку багатьох гравців ринку. Загальний прибуток на продажах біткоїнів в один день перевищив два мільярди доларів.
Новачки на ринку: паніка чи стратегія?
Цей показник прибутку просто величезний. Багатьох його значення змусило занервувати — раптом це початок масового розпродажу? Однак, якщо розглянути цю ситуацію більш детально, вона вже не здається такою однозначною. Багато подібних продажів було здійснено новими інвесторами, які придбали Bitcoin не більше року тому. Побачивши реальний шанс отримати прибуток, недосвідчені трейдери почали продавати свої активи. А ось ті інвестори, які свої активи тримають уже не перший рік, продовжують вичікувати і не поспішають їх позбуватися, сподіваючись на подальше зростання цієї криптовалюти.
Радимо прочитати статтю «5 найкращих способів для заробітку на криптовалютній біржі» у AffCommunity.
Співвідношення між прибутковими обсягами, що належать довгостроковим власникам, і збитковими, наприкінці осені різко збільшилося. Це свідчить про зменшення кількості тих монет, які перебувають у збитках. Пояснити це можна суттєвим підвищенням цін.
Стадія ейфорії: підтримання ціни чи підготовка до корекції?
Як показує практика, подібна поведінка ринку є свідченням того, що він перебуває на стадії ейфорії, за якої ціна утримується протягом кількох місяців на високій позначці. Але для того, щоб цей стан підтримувався, потрібен значний, стійкий приплив попиту. У разі його ослаблення ринок здатний опинитися на етапі корекції або консолідації.
Найімовірніше, досвідчені холдери не поспішають позбуватися BTC, бо переконані, що цей етап зростання біткойна є не завершальним, а проміжним, тож біткойн продовжить зростати й надалі, поки не досягне своєї максимальної позначки.
У зв’язку з усім цим, виникає резонне запитання: від кого зараз залежить формування ринку? Чому інвестори-початківці відчувають бажання позбутися біткоїнів, а досвідчені трейдери абсолютно спокійно вичікують і не вживають жодних дій, незважаючи навіть на такі високі ціни? Розібравшись у цій ситуації, можна буде зрозуміти майбутнє біткоїна.
Чому зріс біткоїн, що призвело до підвищення ціни на цю криптовалюту?
Підвищений попит на біткоїни і збільшення їхньої ліквідності призвели до початку фіксації прибутку багатьма учасниками ринку. Це стало причиною встановлення 22 листопада нового рекорду. Цього дня було реалізовано 443 мільйони доларів прибутку.
У цей час на ринку відбулися масштабні ліквідації спекулянтів, насамперед людей, які грали з плечем у період високої волатильності. У результаті таких ліквідацій короткострокові коливання цін посилилися, що типово для етапів, коли оновлюються історичні максимуми.
Така поведінка ринку свідчить про майбутній приплив нової ліквідності, незважаючи на збереження значного попиту на біткоїни. Це необхідно для адаптації ринку до обсягу фіксованого прибутку, збереження його тенденції до подальшого зростання.
Більше корисної інформації про крипту, про те, як лити на крипту в плюс, ви можете знайти в блозі у AffCommunity.
Ризики продажу, перерозподіл прибутку
Нині високий коефіцієнт ризиків на ринку з боку продавців. Це свідчить про істотну реалізацію на даній стадії довгостроковими власниками отриманого ними прибутку, незважаючи на їхню спокійну поведінку. За допомогою цього показника проводять оцінку загального обсягу зафіксованих інвесторами збитків і реалізованого прибутку щодо обсягу активів.
Радимо прочитати статтю «Як заробляти на арбітражі криптовалюти?»
Якщо значення цього коефіцієнта перебувають на високому рівні, це свідчить про розпродаж інвесторами належних їм активів зі значним збитком або прибутком порівняно з початковими витратами. Відбувається це за підвищеної волатильності та змушує ринок знаходити нову точку рівноваги.
Вищезазначений коефіцієнт зараз рухається в бік своєї верхньої межі. Це є підтвердженням вираженої реалізації прибутку, що відбувається на ринку в даний момент часу. Однак наразі поточне значення цього показника, як і раніше, залишається нижчим, ніж у попередні цикли бичачих ринків. Це означає, що, незважаючи на розпродаж, який відбувається зараз, ринок ще не встиг досягти моменту, коли активи перерозподіляються повністю.
Превалювання монет, що мають невеликий період зберігання
Монети, які були придбані нещодавно — протягом останнього півроку або року, становлять 35,3% від сукупного обсягу реалізованого прибутку. Це є свідченням того, що на поточний ринок найбільше впливають ті інвестори, які увійшли на нього не так давно.
Основна частина цього обсягу, найімовірніше, була отримана в результаті використання стратегії під назвою «swing trade». При її застосуванні активи закуповуються інвесторами за зниженими цінами, після чого ті продають їх у разі зростання ціни, фіксуючи на коротких проміжках свій прибуток.
У цифровому вираженні обсяги реалізованого прибутку в доларах мають такий вигляд:
- від 6 місяців до одного року: 12.6 мільярдів;
- від одного року до двох років: 7.2 мільярда;
- від двох до трьох років: 4,8 мільярда;
- від трьох до п’яти років: 6.3 мільярда;
- понад п’ять років: 4,8 мільярда.
Для чого можна використовувати цю інформацію?
За допомогою цих даних стають більш зрозумілими поведінка різних груп інвесторів і динаміка ринку. Людям, які увійшли в цей ринок недавно, варто брати до уваги ризики короткострокових цінових коливань, не поспішаючи продавати на піках. Інвесторам з досвідом необхідно і далі ретельно контролювати тенденції ринку, спираючись на довгострокову стратегію, оскільки зростання, що відбулося, здатне продовжитися.