Моя Obyava

Актуальные обьявления

Дрова: як вибрати їх для опалення та для шашлику?
Разное

Дрова: як вибрати їх для опалення та для шашлику?

Слово «дрова» викликає двоякі думки. У одних людей воно асоціюється з теплом в оселі, палаючими вогниками каміну чи гаряче натопленою сауною. А любителі смачненького одразу при цьому одразу згадують пікніки на природі, що передбачають приготування різних апетитних та духмяних страв на відкритому вогні.

Варто знати, що у правильного вибору дров для обігріву приміщення та смаження м’яса на мангалі або просто на вогнищі є свої умови й секрети – про них дізнаються читачі відповідного тексту. 

Особливості вибору дров для печі та котла

У даному випадку ключове завдання полягає в тому щоб купити дрова найжаркіші, які забезпечують під час горіння максимальну тепловіддачу.

Від характеристик деревного опалювального матеріалу залежить не лише швидкість нагрівання приміщення, але й термін експлуатації пічки чи іншого твердопаливного агрегату.

Варто знати, що оптимальними для опалювання є дрова, що поєднують у собі кілька важливих характеристик.

  1. Сухість.

Оптимальним варіантом є деревина з показником вологості, що не перевищує 25%. Фахівцями доведено, що такий матеріал з підвищеною вологістю суттєво втрачає теплотворність. Наприклад, у сухої сосни цей показник становить 2300 кВтг/кг, а у сирої він складає максимум 1800 кВтг/кг.

Якщо у власника будинку є сухе приміщення для зберігання дров, а до початку опалювального сезону ще як мінімум місяць, можна відповідний момент ігнорувати – за даний час волога деревина встигне висохнути.

Наявність зайвої вологи в такому матеріалі для опалення може нашкодити котлу (особливо піролізному) та димоходу: у даному випадку камера та димар швидко забрудняться нальотом .

2. Щільність.

Ця характеристика є ключовою – замовляти дрова в Рівному чи в інших українських регіонах необхідно щільних, паливних порід.

Щільність їх визначається кількістю деревини в одиниці об’єму цього природного матеріалу. Чим вона більше, тим рідше знадобиться завантажувати поліна в топку.

До найкращих, високощільних порід відносять дрова дубові, березові, ясенові, а ще з акації та граба.

Більш дешевим, але також прийнятним варіантом є породи хвойні – зокрема, ялина та сосна.

Недостатньою для обігріву приміщення є щільність тополі, липи та вільхи – їх можна використати хіба що лише для того, щоб розпалити топку.

3. Оптимальний розмір.

Дізнатися його можна, детально ознайомившись з інструкцією на твердопаливний котел – у цьому документі відповідний момент вказується.

Є можливість й самостійного визначення розміру полін, ідеально підходящих для опалювальної камери.

Перш ніж виконувати відповідні обчислення, слід зробити замір глибини камери згоряння. Цей показник множать на 0,75.

Куплені колоди (метрівки або цурки) доводяться до потрібного формату спершу за допомогою спеціального інструментарію. Зазвичай використовується електрична пилка або бензопила. Надалі розпиляні колоди рубають сокирою. Чим щільніша деревина, тим більше фізичних зусиль вимагатиме відповідна робота.

Наразі є варіант купити вже рубані дрова, готові до використання. Зазвичай їх продавці пропонують поліна стандартних габаритів 5 см.

Що варто знати про дров’яне опалення піччю?

Для звичайної грубки, на відміну від піролізного котла, допускається використання й вологих дровець. Горітимуть вони, звісно, не так ефективно, як висушені, зате цей процес триватиме довше.

Така м’яка порода, як осика, великого тепла не дасть, проте зможе очистити димохід від нагару.

Традиційним паливом для сільських будинків здавна вважаються дрова березові. Їх перевагами є приємний аромат та корисність для здоров’я. 

Соснові полінця високою теплотворністю похвалитися не можуть, але вони є найкращим варіантом для зручного розпалювання та швидкого нагріву приміщення.

Це означає, що для розтоплення можна використовувати соснові дрова, а коли вони швидко нагонять температуру, краще перейти на щільний дуб із тривалим горінням і кращою тепловіддачею.

Вибір дров для шашлику

На смакові якості цієї улюбленої всіма страви вливає не лише тип м’яса, набір спецій та склад маринаду, але й паливний матеріал, що використовується для мангалу, барбекю чи гриля.

Відомо, що аромат та смак шашлику залежить також від породи та сорту деревини, на якій його готують. Дане натуральне паливо, дібране правильно, удосконалить смак страви, а в противному випадку зусилля кухаря можуть бути зведені нанівець.

Крім того, є породи деревини, на яких готувати їжу не можна, бо вони для цього абсолютно не підходять.

Які дрова для шашлику не годяться?

Претендентам на смачний, соковитий та ароматний шашличок варто відмовитися від використання такої деревини:

  • гнилої та трухлявої – знайдені в лісі відповідні пеньки та гілки практично не здатні нормально горіти, тим більш давати достатню для приготування м’ясних страв кількість жару;
  • вологої – від сирих дровець буде набагато більше кіптяви та диму, аніж жару, тож цей варіант неприйнятний;
  • фарбованої – від рішення порубати на дрова для мангалу непотрібні дерев’яні речі, оброблені лакофарбовими засобами, слід відмовитися, бо під час їх горіння будуть виділятися токсини, що зроблять частування отруйним;
  • хвойної – сорти дерева типу ялини та сосни в процесі горіння виділяють смолисті речовини, що нададуть їжі неприємного гіркого присмаку.

Відрізнити дрова хвойних порід можна за характерним запахом та зовнішніми ознаками. Соснові поліна характеризуються світло-бежевим забарвленням заболоні, а ялинова деревина є на зрізі м’якою, біло-жовтою, однотонною, з чітко видними річними кільцями.

На якому деревному паливі вийде печеня найсмачніша?

Професіонали радять для смаження шашлику та виготовлення копченостей використовувати дрова твердих або м’яких фруктових сортів:

  • смажене або копчене м’ясо набуде приємного фруктового присмаку, якщо для його кулінарної термообробки використати гілки чи полінця яблуневі – така деревина щільна та згорає, не лишаючи великої кількості попелу;
  • гурмани оцінять неперевершені солодкі нотки мигдалю у шашличка, посмаженого на абрикосових дровах – горять вони довго, практично не забиваючи при цьому мангал сажею;
  • отримати шашлик з надзвичайно апетитною засмаженою скоринкою допоможуть дрівця із груші – ця деревна порода відрізняється інтенсивною тепловіддачею та значною щільністю;
  • посмажити до 10 кг шашличного м’яса за один прийом можливо за умови вибору вишневих дров – відповідний сорт здатен горіти впродовж тривалого часу та надати страві в процесі смаження вишуканих пахощів.

Проте фруктова деревина – не єдине рішення, що дозволить отримати смачні м’ясні та інші страви-гриль.

Раціональним вибором стане й використання для відповідної кулінарної справи дров зі звичайних лісових дерев, які також застосовуються для опалення. Серед них варто назвати декілька сортів.

1. Дуб. Дубові полінця дуже затребувані любителями печені, що готується на відкритому вогні, та копченостей.  Результатом їх використання стає гарний аромат. Плюсом дубових дров є значна тривалість їх горіння – це гарне рішення для приготування багатьох партій шашлику чи іншої страви.

2. Липа. Оптимальний вибір для смаження молодого телячого м’яса. Така порода деревини надасть страві смаженій чи копченій більш виразного, оригінального та насиченого смаку. 

3. Акація. Результатом відповідного вибору стане приємний деревний запах шашлику та зручна можливість готувати його, не хвилюючись про підгоряння. Деревина акації здатна потихеньку тліти до 1,5 годин.

4. Граб. Логічне й правильне рішення для смаження на мангалі великому та глибокому. Дрова з граба створять достатньо жару, щоб приготувати до 20 кг печені, не залежно від типу та жорсткості м’яса.

Ще одним поширеним та доступним варіантом є березова деревина – для шашлику вона добре підійде також.

Корисні поради

Коли мангал сильно димить, це створює для кухарів та всіх, хто знаходиться поруч, дискомфорт. Мінімізувати виділення диму можна, знявши з дров кору. Такий метод актуальний для будь-яких декоративних порід, але не фруктових.

Фахівці радять використовувати для приготування страв полінця однакового розміру – у цьому випадку вони згоратимуть одночасно і виділятимуть однакову кількість жару. У результаті шашличок просмажиться рівномірно.

Краще застосовувати дрова однієї породи, не змішуючи в одну купу гілки різної щільності. Фруктової деревини, кожна з сортів якої має свої ароматні властивості, це правило стосується також.

Важливий аспект – термін зберігання дров. Найбільш придатними для створення кулінарних шедеврів на відкритому вогні є дровця, що зберігаються не довше двох років.